Důležité otázky týkající se izolace zdiva

Podřezání zdiva řetězovou pilou

Termín izolace zdiva je ve stavebnictví poměrně často skloňován. Není se čemu divit, vždyť do mnohých staveb proniká všudypřítomná vlhkost. Její přítomnost je pochopitelně nežádoucí. Kvůli nadbytečné vlhkosti může docházet ke vzniku nejrůznějších plísní a jiných organismů, které jsou zdraví škodlivé. S izolací zdiva souvisí několik velmi důležitých otázek. My se na ně podíváme mnohem podrobněji a přiřadíme k nim také patřičné odpovědi.

Kdy se vyplatí izolace zdiva?

Tehdy, když zjistíte, že daný objekt vlhne. Poznáte to například podle klasických vlhkostních map nacházejících se na omítce objektu. V interiéru je především v letních měsících velmi těžký vzduch, a to i v případě, že velmi často větráte. Prostě takřka nelze vyvětrat. Stopy vlhkosti jsou mnohdy patrné i v interiéru. Izolace zdiva je tedy nezbytná.

Kdy se nejčastěji dodatečné izolace zdiva provádí?

Samozřejmě v momentu, kdy je přítomná vysoká vlhkost. Mnohdy se ale izolace zdiva řeší také před realizací zateplení pláště objektu nebo před výměnu oken. V tomto momentu je ideální do konstrukce nemovitosti v pozitivním slova smyslu zasáhnout. Chemická injektáž

Foto: Izolace Zdiva František Hróz

Jaké potíže se díky izolaci zdiva vyřeší?

Je jich hned několik. V první řadě se vytvoří zdravé prostředí pro obyvatele konkrétního objektu. Jinak dojde k maximálně úspoře za vytápění. Tepelné ztráty se sníží a náklady půjdou zkrátka dolů.

Jaké jsou nejčastější způsoby izolace zdiva?

Technologií je pochopitelně poměrně hodně. Spolehnete-li se na specialisty třeba ze společnosti Izolace zdiva František Hróz, budete si moci vybírat to nejvhodnější. Specialisté vám například doporučí:

  • podřezání zdiva řetězovou pilou nebo diamantovým lanem,
  • chemickou injektáž,
  • aktivní elektroosmózu,
  • narážení nerezových plechů
  • a mnohé jiné.

Při řešení izolace zdiva se vyplatí obrátit na profesionály, kteří přesně rozhodnou o vhodném postupu, jejž následně realizují.

Náhledové foto: Izolace Zdiva František Hróz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.