Dřevěná eurookna a dveře: 5 hlavních důvodů pro jejich pořízení

Okno

Výběr oken a vchodových dveří je při rekonstrukci a zařizování rodinného domu velmi důležitou záležitostí. Ovlivní totiž samotnou kvalitu bydlení, pozdější náklady na provoz domácnosti, ale také hodnotu objektu. Jednu z možností představují dřevěné varianty. Jaké jsou jejich hlavní přednosti?

1. Profil

Moderní dřevěná eurookna mají vysoce kvalitní profily. Zpravidla jsou vícevrstvé, což zvyšuje schopnost tepelné izolace, takže pak skrz ně neuniká zbytečně moc tepla. Díky tomu se snižují náklady na vytápění domu. Eurookna mají dobře vyřešený problém s kroucením dřeva, což bylo značně limitující pro starší typy dřevěných oken a dveří.

2. Životnost

Zvolíte-li dřevěné dveře a okna od spolehlivého dodavatele a výrobce, máte takřka jistotu, že jejich výměnu nebudete muset řešit až do konce života. Špičkové produkty z této oblasti jsou schopné vydržet v původním stavu desítky let, aniž by bylo zapotřebí přistupovat k jejich významné renovaci.

OknaFoto: Barvinek.cz

3. Estetika

Dřevo je už na pohled velmi příjemným materiálem. Samotná dřevěná eurookna a dveře působí efektně, rozhodně se dá se říci, že se hodí do moderních rodinných domů, ale také třeba do chat a chalup.

4. Variabilita

Okna a dveře s dřevěnými profily se dnes dají objednat v různých barevných variantách, takže vždy mohou dokonale ladit s fasádou. Široké spektrum produktů nabízí společnost Eurookna a dveře Barvínek, o níž si detailní informace zjistíte na webových stránkách www.barvinek.cz.

5. Cena

Někdy mají zájemci problém s tím, že je dřevěná eurookna a dveře vyjdou draho. V současnosti už jsou ale cenově prakticky srovnatelná se špičkovými plastovými a levnými hliníkovými modely. Navíc je zapotřebí si uvědomit výše uvedená pozitiva, cena tudíž zdaleka nemusí být rozhodujícím faktorem.

Náhledové foto: Barvinek.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.