Dětské koberce: Jak se v nich vyznat

Výběr dětského koberce nemusí být vůbec jednoduchý. Když se dnes podíváme na množství nejrůznějších modelů, často naše rozhodování trvá dlouhou dobu. Není se čemu divit, koberce nejsou zdarma a je třeba přemítat mimo samotné zpracování také nad cenou za konkrétní typy. Pokusme se tedy postupně poukázat na všechny důležité záležitosti, které byste měli brát při výběru toho správného dětského koberce. Na základě našich rad by se vám mělo podařit vybrat takový, který bude optimální do vašeho interiéru, a možná vám ušetříme čas při prohlídce v prodejně.

Za kvalitu připlatíte

Hned na úvod je třeba předeslat, že za kvalitní koberce si připlatíte nemalé finanční sumy. Klasický formát zhruba 2 x 3 metry vás může vyjít klidně i na cenu okolo 5 000 korun. Pokud se jedná o kusový dětský koberec, budete ušetření veškeré složité manipulace s ním a také krácení, které bývá mnohdy kamenem úrazu. Kusové dětské koberce vás ale do jisté míry budou omezovat z hlediska celkových rozměrů. Ty nemusí do vámi plánovaného dětského pokoje sedět.

Dětské koberce v metráži

Zajímavou volbou pro ty, kteří plánují v dětském pokoji koberce po celé podlahové ploše, jsou dětské koberce metráž. Ty dokážou pokrýt kompletně celou plochu a je třeba je volit velmi obezřetně, jelikož jsou dominantní součástí celého interiéru dětského pokoje. V každém případě na nich nešetřete, protože byste se mohli setkat s tím, že za chvíli nebudou vypadat tak, jak byste si sami vůbec představovali.

Hlavní aspekty výběru koberce ve zkratce

Pro přehlednost uvedeme jednotlivé aspekty výběru koberce postupně v následujícím přehledu. Můžete si tak udělat obrázek o tom, čeho se vyvarovat a nač se naopak při výběru koberce soustředit.

–          celková výška vlasu

–          cena za 1 m2

–          velikost a typ koberce

–          bonusy k nákupu

–          barva a design koberce

–          kvalita materiálu

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.