Citron

Citron nepatří jen do čaje, dokáže fantastické věci

Není to jen oblíbené ovoce plné vitamínů, ale jsou i neocenitelné v našich domácnostech nebo pro zdraví. Máme pro vás několik skvělých triků, jak citrony využívat skoro každý den.

Chvilka v troubě a zbavíte se kašle a hlenů

Je to takový jednoduchý recept, jak vytěžit z citrónu ještě více. Je účinný hlavně pro odstranění hlenů z organismu a pročištění dýchacích cest. Mimochodem jde také o skvělý lék na močové cesty. Má silný močopudný účinek a je třeba počítat s tím, že bude chodit na toaletu častěji.

Jak na to?

Na odhlenění organismu je potřeba citron nebo citrony, plech a samozřejmě vyhřátou troubu.

Citrony pořádně omyjte, osušte a zlehka nařežte. Vložte do vyhřáté trouby a uvnitř nechte jen 7-15 minut. Dosáhnout totiž potřebujeme, aby citron pustil šťávu. Šťávu potom přelijte do šálku, přidejte trochu vody nebo vlažného čaje. Ne moc, pouze na zředění šťávy. Přimíchejte i 1-2 lžičky medu a pijte po lžičkách během dne. Účinek je ve vlivu suchého tepla, kterým se vytváří v citrónu silné látky a ty dokážou organismus zbavit hlenu a bakterií.

Citron

Citron: Foto Pixabay

Upečené citrony proti kašli

Celý citron pečeme na sucho, než se nerozpukne a neotevře. Z našeho upečeného citronu vymačkáme šťávu a smícháme se šťávou z čerstvého ananasu, samozřejmě půl na půl. Potom přidáme ještě trochu medu. Pocítíte okamžitou úlevu. Šťáva z ananasu k citrónu dodá mocné trávící enzymy, čímž ihned pomůže hlavně při vlhkém kašli.

Prádlo bude díky němu bělejší

Jestli hledáte přírodní alternativu k bělidlům s obsahem chloru, použijte citrónovou šťávu. Oblečení dodá krásnou vůni, rozzáří bílé prádlo, a dokonce je bezpečná i pro použití při praní barevného prádla. Také změkčuje vodu, a zabraňuje tak tvorbě vodního kamene uvnitř pračky.

Citronovník

Citron: Foto Pixabay

Odstraní i zápach rukou

Když krájíte maso nebo cibuli, zápach z těchto potravin se drží na rukou bez ohledu na to, kolikrát si ruce umyjete. Pro rychlou pomoc použijte plátek citronu, kterým si ruce po umytí přetřete. Je to jedním z nejsilnějších přírodních neutralizátorů zápachu.

Pokud krájíte maso nebo cibuli, zápach z těchto potravin se drží na rukou bez ohledu na to, kolikrát si ruce umyjete. Pro rychlou pomoc použijte plátek citronu, kterým si ruce po umytí přetřete. Citron je jedním z nejsilnějších přírodních neutralizátor zápachu.

Citron: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *