Cibule a její využití v koupelně. Pomůže nejen s padáním vlasů

cibule

Cibuli každý známe coby takřka nepostradatelnou ingredienci při vaření. Je známo, že se jedná o přírodní antibiotikum. Pokud si však chcete osvěžit svou rutinu péče o pleť nebo bojujete s padáním vlasů, tak věřte, že i zde cibule může pomoci. Jak?

Pokud dáváte přednost v péči o pleť přírodním ingrediencím nebo jste už vyzkoušeli vše možné a nic nepomohlo, dejte šanci cibuli. Je prospěšná v péči o pleť, a to díky vysokému obsahu vitamínu C, stejně tak pro své antioxidační a antibakteriální vlastnosti. Pomůže nejen s problematickou pletí, ale také s padáním vlasů. Prozradíme, jak na to.

Pomocník při problémech s akné

Pomůže jak aknózní pleti, tak i léčí jizvy po akné. Stačí odříznout malý kousek cibule, jemně ji otřete a nastrouhejte. Poté přiložte na pupínek, jizvu či vyrážku. Nechte působit.

Na jizvy můžete zkusit gel z cibulového extraktu. Postup spočívá ve smíchání 1 čajové lžičky čerstvě vymačkané cibulové šťávy s 1 polévkovou lžicí čistého aloe vera. Gel naneste na jizvu a nechte působit 10 minut. Poté opláchněte.

Cibulová maska pro jasnou a hydratovanou pleť

Jak mít čistou, rozjasněnou a hydratovanou pleť, aniž byste museli kupovat zbytečně drahé krémy? Věřte, není nad přírodní masku, kterou si můžete snadno vyrobit. Potřebujete ovesné vločky, které podusíte 20 minut a pak necháte vychladnout. Mezitím si rozmixujete oloupanou střední cibuli na pastovitou konzistenci. Cibulovou pastu smíchejte s ovesnými vločkami a přidejte 1 polévkovou lžíci medu. Naneste na umytý obličej a nechte 10 minut působit. Poté smyjte vlažnou vodou.

červená cibule

Foto: Pixabay

Kouzelná síra pro vlasy

Toužíte po krásně lesklých vlasech? Padají vám vlasy a nic vám doposud nepomohlo? Pak vsaďte na efekt červené cibule. Obsahuje značné množství síry, minerálních látek, vitamíny B6 a C. Ty jsou pro vlasy a vlasovou pokožku velmi výživné. Rozhodně zkuste cibulovou masku. Potřebujete 2 až 4 červené cibule, záleží na délce vlasů. Vymačkejte z nich šťávu, je možné použít mixér, a ještě lepší bude odšťavňovač. Do šťávy přidejte 1 polévkovou lžíci medu a důkladně promíchejte.

Masku aplikujte do vlasů a pokožku hlavy jemně masírujte. Poté nechte působit 15 až 30 minut. Pokud chcete dosáhnout většího účinku, nechte masku působit klidně i hodinu. Poté si vlasy pořádně umyjte. Zde je třeba zdůraznit, že je nutné toto ošetření opakovat 2 až 3x za měsíc. Pak se dočkáte viditelného výsledku.

Zdroj: zdravaplet.com, iprima.cz

Náhledové foto – Pixabay