Chcete potěšit řezanými květinami? Které vydrží nejdéle?

kytice

Čerstvé řezané květiny vtisknou vašemu interiéru podobu útulného domova. Aby vám ale květiny mohly dělat radost dlouho, vyberte ty, které opravdu něco vydrží. Květinovou atmosféru ocení především ženy, které květiny vždy a za každých okolností hodně potěší. Ve váze jim mohou zdobit domov. Hodí se také při oslavách, pro potěšení blízkých osob, ale i pro rozjasnění smutné mysli. Vyberte si vždy ty nejtrvanlivější.

Vybírejte pečlivě

Každá květina vydrží ve váze jinou dobu. Vezmeme-li za ukázkový příklad barevný tulipán, s dlouhou trvanlivostí u něj příliš nepočítat nemůžete. Ve váze vám vydrží sotva pár dní. Podobné je to s hortenziemi, pivoňkami, fréziemi, irisy apod. Do jednoho týdne budou nejspíš kaput. Zvolte proto raději jiné druhy.

květiny

Foto: Pixabay

Není růže jako růže

I mezi růžemi může být veliký rozdíl. Jednokvěté řezané růže vydrží ve váze zpravidla dva týdny, zatímco mnohokvěté vydrží o další týden déle. Podobně na tom budou kupříkladu i známé chryzantémy, ty čas trvanlivosti delší než tři týdny nepřekročí. Poohlédněte se raději po trvanlivějších květinách.

Dlouhověkost závisí na péči

Pokud plánujete výzdobu interiéru na delší dobu, určitě vás nezklamou krásné barevné orchideje anebo lilie. S těmi vám může výzdoba vydržet klidně i měsíc. Dáte-li rostlinám patřičnou péči, budou vám rostliny potěšením opravdu nadlouho. Výhodou je, že tyto rostliny snesou dobře i proměnlivost venkovních teplot. Pokud plánujete naaranžovat vaši terasu na oslavu narozenin, mohou se vám tyto květiny báječně hodit.

Exotické květiny nevydrží

Gerbery, kaly, nebo i amarylis vás uchvátí často pestrými barvami, i svoji nespoutanou krásou. O jejich trvanlivosti se však nedá příliš hovořit. Tyto barevné krásky vydrží zpravidla jen pět dní. Záleží vždy jen vás, které květiny si tady vyberete. Některé květiny mohou dělat radost delší dobu, pokud vám jde právě o to, volte přesně tyhle.

Zdroje informací: https://www.homeincube.cz/ktere-kvetiny-vas-potesi-ve-vaze-nejdele-zname-tajemstvi-jejich-trvanlivosti/

https://chalupari-zahradkari.cz/tipy/jak-udrzet-kvetiny-ve-vaze-dlouho-cerstve/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.