vinyl

Chameleonem mezi podlahami jsou ty z vinylu: Vyrábějí v různých zajímavých designech

Vinyl neboli PVC je materiálem, který nachází uplatnění jako praktická podlahová krytina do každé místnosti v domě. Obložit lze s ním i schodiště. Díky velkému množství dezénů získává vinyl na své oblibě, k čemuž ovšem přispívá i jeho příznivá cena. Jako jsou jeho výhody a nevýhody?

Stále oblíbené PVC

Pro výrobu polyvinylchloridových (PVC) podlah se používá etylen, chlor a změkčovadla. Pod názvem vinyl si v současné době představíme buď měkčené PVC podlahy neboli homogenní prodávané v rolích, nebo neměkčené PVC, což jsou obvykle designové heterogenní vinylové dílce, určené k lepení nebo k položení jako plovoucí podlaha se zámkem. Oba druhy jsou obecně považovány za levnější varianty podlah. Vynikají velkou variabilitou dezénů, kdy je možné díky nim v interiéru vytvořit dojem dřevěné i dlážděné podlahy.

Důvody pro pořízení vinylové podlahy

Vinyl je hodně trvanlivý materiál, tudíž je reálné, že vám taková podlaha vydrží dobře sloužit klidně i dvacet let. Další jeho výhodou je snadná údržba. Povrch má odolný vůči vlhkosti a vystačíte se obvykle s pravidelným čištěním a údržbou za pomoci mopu. Chůze po vinylu je příjemná, vinyl tlumí kročejový zvuk.

Významné jsou také nižší náklady, které souvisí s pořízením vinylové podlahy. Takto lze ušetřit i zajímavou finanční částku. Pokud doma chováte psa, tak vinylová podlaha je pro vás tou ideální. Je totiž odolná vůči poškrábání i skvrnám. Nemusíte se bát pořídit si vinyl také do prostoru kuchyně nebo koupelny, dobře snáší vlhkost a nehrozí na něm sklouznutí, protože vykazuje dobré protiskluzné vlastnosti.

Má vinylová podlaha nějaké nevýhody?

U vinylové podlahy je nutné si dávat pozor na teplotu, které je vystavena. Platí, že by neměla klesnout pod 15 stupňů Celsia a přesáhnout 27 stupňů Celsia, jinak se v ní vytvoří spáry. S tímto je nutné počítat u podlahového topení. Zabránit působení vyšších teplot v létě je možné odstíněním francouzských i běžných oken roletami. Proto není vinyl vhodný pro prostor, kde jsou umístěna krbová kamna. Jistou nevýhodou může být i horší izolační vlastnosti. Vinylová podlaha vyžaduje rovný a pevný podklad, aby byla zajištěna její delší životnost. Lze ji položit na beton i anhydrit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Také milujete bydlení a moderní trendy? Já určitě a ráda o této oblasti píšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *