Viladomy Zbuzany

Bydlení v Praze: Vyplatí se lokalita v centru, nebo na periferii

Hlavní město dokáže nabídnout kvalitní bydlení prakticky všem generacím lidí. Pravda je ale taková, že ne všichni dávají přednost jeho centru a mnozí spíše inklinují k periferiím. I proto se pokusíme soustředit na to, kde je vlastně život pro určitou věkovou skupinu vhodnější. Prakticky se budete neustále pohybovat v oblasti výhod a nevýhod bydlení v té či oné části velkoměsta.

Koho láká centrum Prahy?

Moderní nové byty v centru Prahy lákají pochopitelně zejména mladé lidi, kteří jsou singles. Není se čemu divit, jelikož právě oni míří za zábavou do multikin, potřebují mít ve své blízkosti moderní nákupní galerie. V centru Prahy se mimo jiné nacházejí také divadla anebo zajímavé restaurace nejrůznějšího zaměření. Samozřejmostí je i existence vyhlášených nočních podniků. Jinak v srdci hlavního města rádi bydlí i důchodci, kteří to mají všude kousek.

Rodiny vyznávají spíše periferii

Oblasti okraje Prahy jsou typické zejména přítomností domů určených pro rodiny s dětmi. Právě ony totiž vyžadují nejen dostatek tolik potřebného prostoru, ale také přírodu okolo samotného bydlení. Výbornou volbou jsou například Viladomy Zbuzany, které dokážou splňovat všechny tyto atributy. Periferie Prahy je z hlediska života v hlavním městě pohodová, jelikož se do centra zpravidla dostanete díky hromadné dopravě za několik minut.

A cena?

Určitě není od věci poukázat i na malé srovnání cen nemovitostí nacházejících se v centru a na okraji metropole. Zatímco v centru se setkáte s poměrně vysokými částkami za pronájem i odkup bytů, na periferii jsou ceny minimální. Vynikajícím kompromisem je konkrétně třeba nízkoenergetický projekt Rezidence Vrchlického spojující v sobě nízkou cenu a bydlení mimo úplné centrum Prahy. Jedná se o lokalitu Praha 5, která má stoprocentně co nabídnout.

Zdroj náhledového obrázku: viladomy-zbuzany.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *