parkety

Broušení parket se určitě vyplatí

Renovace starých podlah se stávají stále větším hitem. Není se čemu divit, jelikož v momentu, kdy lidé sundají z parket koberec, doslova žasnou. Parkety pod kobercem vypadají vskutku krásně. Stačí je mnohdy pouze jemně vybrousit, natřít příslušným lakem a budou po další desítky let dělat v interiéru velkou parádu. Člověk se až mnohdy diví tomu, že jeho předkové neměli parkety jako podlahovou plochu permanentně a dávali na parkety zbytečně poměrně ohyzdné koberce. Soustřeďme se ale spíše na broušení parket.

Broušení parket svépomocí

Jestliže se rozhodnete pro broušení parket svépomocí, tak určitě z hlediska celkové investované sumy učiníte dobrou věc. Stačí vám k tomu kvalitní bruska na parkety a trocha toho kutilského umění. My muži si většinou myslíme, že toto umění je samozřejmostí. Mnohdy ovšem vlny na parketách spíše připomínají rozbouřené moře než hezký pokoj. Pokud si nejste jisti, tak určitě spíše volte profesionály. K výběru brusky je třeba jen poznačit, že by měla disponovat vysokým výkonem a velkým záběrem. Ideální je šířka 435 mm a vyšší. Pak už stačí koupit jen hezký lak na parkety a prostor podlahy nalakovat.

Firma parkety vybrousí rychle, ale draze   

Jestliže nejste silní v kramflících z hlediska vaší šikovnosti, tak si pozvěte firmu. Vaše ego tím zas tolik neutrpí, ale peněženka ano. Firma si vezme v průměru kolem 280 korun za metr čtvereční výbrusu. Záleží pochopitelně na tom, jakou společnost zabývající se broušením parket seženete. Určitě ale dbejte na reference, protože ne všichni jsou skuteční profesionálové a interiér by mohl po jejich účinkování vypadat všelijak.

Kdy raději podlahu vyměnit…

Popravdě řečeno, někdy u parket renovace nepřichází v úvahu, jelikož jejich stav zrovna není ideální. Nejde ani tak o stáří, jak o vlhkost, která může způsobit prohnutí parket anebo o nějaké dřevokazné houby, jež parkety poničí. Obyčejné mechanické poškození parket prakticky v úvahu nepřipadá.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *