Boho styl pro milovníky svobody, volnosti a originality

Trendů, podle nichž je možné se orientovat při zařizování interiéru, je okolo nás více než dost – Provence, vintage, rustikální, minimalistický, skandinávský. Který ale zvolit, pokud vám ani jeden nevyhovuje? Rustikální je moc venkovský a minimalistický zase příliš strohý. Vyzkoušejte styl boho. Jestli si nevíte rady, poradíme vám, co by vám v bytě určitě chybět nemělo.

Pro boho styl neexistují pravidla

Vysvětleme si však, co slovo boho vůbec znamená. Je to označení pro bohému, tedy skupinu lidí, mezi něž řadíme umělce, malíře, básníky, hudebníky, kteří se nenechávali svázat zažitými společenskými konvencemi. Byli svobodomyslní a individualističtí.

Boho styl je vhodný pro každého, kdo nemá rád pravidla, líbí se mu barevnost a rád se obklopuje nejrůznějšími předměty a památkami z cest. Určitě si ho nevybere ten, který chce mít okolo sebe co nejméně věcí a bytových doplňků. Styl boho totiž vyžaduje pravý opak. Libuje se ve starožitnostech, velkých knihovnách, zajímavých zrcadlech, pohodlných podsedácích a barevných závěsech nebo ubrusech.

Styl pro milovníky doplňků

Boho design boří zažité stereotypy a pravidla, protože ten, kdo tento styl obdivuje, se jimi nenechá svazovat. Zařízení interiéru na první pohled vypadá nahodile a divoce, ale je to jen zdání. Vše je do posledního doplňku promyšleno tak, aby každá věc měla své vlastní místo. Boho styl si nepotrpí na prázdné stěny, ty chce vidět zaplněné různými obrazy. Na nábytku a poličkách nesmějí chybět figurky, svícny, na sedací soupravě pak několik polštářů s různými vzory – batikované, háčkované, s krajkami, nebo deky a plédy. Někdo využívá etnické prvky Indiánů nebo Indů, kteří také kladou důraz na velkou barevnost. Jinému se líbí geometrické vzory či mandaly. V místnostech mohou být použité tkané hadrové koberce, nápadité lapače snů, stojací lampy s látkovými stínidly.

Při zařizování interiéru v boho stylu lze kombinovat různé vzory i materiály, fantazii se přitom meze nekladou. Není třeba se bát spojit dohromady kůži, látku, kámen i dřevo. To vše se v obydlí může objevit a bude to přesně to pravé, co vám vykouzlí pohodovou atmosféru vašeho domova.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Také milujete bydlení a moderní trendy? Já určitě a ráda o této oblasti píšu.