zatravňováky

Betonová zatravňovací dlažba

Kvalitní stání u domu je nezbytností, bez které se dnes obejdeme jen velmi složitě. Každá domácnost disponuje minimálně dvěma vozy, které je zapotřebí nechat někde stát. Pod otevřeným nebem není situace optimální jak díky poměrně velkému množství srážek, tak i pro neustálý sluneční svit. V zimním období musíte často také škrábat okna vašeho auta, které přemůže mráz. I proto je optimální kryté stání, anebo stání, jež bude do jisté míry zpevněné. Asi nejtradičnější možnost zpevněného stání představuje betonová zatravňovací dlažba. Díky jejím službám budete mít pevnou půdu pod nohama i pod koly vašeho vozu.

Typy betonové zatravňovací dlažby

Zatravňovací dlaždice z betonu je možné koupit v celé řadě variaci, nicméně nejčastěji je ideální vybírat spíše podle ceny než podle vzhledu. Tvarově se nejčastěji volí klasické betonové čtverce, které prorůstají trávou. Počítat byste měli také s tím, že čím větší průměr zatravňované dlaždice koupíte, tím více trávy mezi dlažbu nasadíte a více jí vyroste. Určitě je dobré volit nějaký kompromis, protože velké zatravňováky se mohou časem propadat a podklad pak vypadá nevzhledně.

Výhody betonové zatravňovací dlažby

Velkou výhodou, kterou samozřejmě betonové zatravňovací panely přinášejí, je fakt, že jsou schopny vydržet dlouhou dobu na stejném místě bez jakýchkoli velkých známek opotřebení. V trávě vypadají vcelku přirozeně a je možné se na ně spolehnout i z pohledu pevnostního. Cenově také nevycházejí nijak výrazně draho. Dnes jde sehnat zatravňovací betonová dlažba levně a koupit ji můžete u celé řady prodejců.

Nevýhody betonové zatravňovací dlažby

Za základní nevýhodu betonové zabraňovací dlažby je možné považovat fakt, že je poměrně těžká z hlediska manipulace s ní. Časem na jednotlivých betonových panelech začne také růst mech, jenž nepůsobí zrovna nejvzhledněji. Zapomenout nelze často ani na malý prostor pro růst zeleně. V tomto ohledu se vyplatí spíše plastová zatravňovací dlažba.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *