50 úžasných domácích oprav za méně než 1000 Kč

Interiér

Vytvořit domácnost, která odráží nikoliv vaše prostorové potřeby, ale vaši individuální módu, je nemalý úspěch. Tento úkol je ještě obtížnější, když se snažíte svůj dům levně oživit.

Nemusíte však mít kolosální rozpočet nebo podstupovat časově náročné úpravy, abyste zcela změnili vzhled svého domova. S pomocí tvůrců interiérů jsme připravili nejméně náročné způsoby, jak zcela přetvořit svůj prostor za méně než 1000 korun.

Vytvořte si vlastní kreativní obaly na knihy

Potřebujete probudit svou knihovnu? Zkuste si vyrobit několik DIY obalů na knihy, které dodají vašim stávajícím regálům moderní vzhled. Stačí objevit pár papírů na sešity nebo na výrobu, vystřihnout je podle rozměrů knihy a poskládat tak, aby se knihy vešly dovnitř. Budete moci přemýšlet nad designem hřbetů. Buď je necháte zcela prázdné, nebo na ně napíšete úhledně názvy knih pomocí stejného způsobu psaní perem, abyste dosáhli více soudržný pohled. Takto postupně oživíte jakoukoliv knihovničku.

Obal na knihy
Foto: Pixabay

Přinesením zeleně do všech pokojů přinesete i život

V případě, že máte k dispozici rostlinu nebo dvůr, může vnesení několika kusů zeleně z vašeho venkovního prostoru pomoci rozjasnit jakoukoli místnost s omezeným rozpočtem. Stačí nashromáždit vzrostlé rostliny a větve a dát je do vody, abyste oživili jakýkoli prostor. Několik z oblíbených rostlin z terasy zahrnuje větve magnólie, filodendrony, jakýkoli druh cesmíny, liriope, africkou kosatcovou trávu, listy palmy sego a zeleň.

Zeleň
Foto: Pixabay

Doplňte svůj šatník o příjemné osvětlení

V případě, že zjistíte, že je obtížné objevit věci ve vaší nudné skříni, existuje jednoduché a rozumné řešení, které nevyžaduje najmutí opraváře obvodů. Oživte svou skříň tím, že do ní zařadíte světelné lišty a různé barevné koberečky. Ovšem také musíme poznamenat, že zahrnutí rozsáhlého pěkného zrcadla a uspořádání vašich věcí může nabídnout pomoc, abyste si vytvořili lepší, hezčí, uspořádanější a soudržnější prostor.

Šatník
Foto: Pixabay

Vyčistěte staré prostory a vše překládejte nebo protřiďte

Jeden z nejlevnějších způsobů, jak předělat svůj prostor, je navíc jeden z nejméně náročných – spravedlivé a pořádné vyčištění! Nejjednodušším způsobem, jak vylepšit svůj prostor, je zbavit se nepoužívaných nebo velmi opotřebovaných předmětů. Pokud pro vás nemá neuvěřitelnou vzpomínku z minulosti, nerozmýšlejte se a neohlížejte se zpět. Místnost bude okamžitě vypadat svěžeji a méně zabarikádovaná.

Nepořádek
Foto: Pixabay

Nainstalujte si nové dveřní kování, které bude ladit s dveřmi

Zcela nová a naleštěná klika nebo madlo může být výjimečně tím, co by mělo opravdu změnit vzhled jakéhokoli prostoru, ať už chcete změnit vchodové dveře nebo atmosféru svého pokoje. Modernizace vstupního vybavení vašeho domu může být podnikem, který lze účinně přizpůsobit potřebám vašeho projektu, bez ohledu na váš koncept plánu nebo způsoby montování. A co je nejlepší, lze to provést za přijatelnou cenu pro jakýkoli rozpočet.

Nová klika
Foto: Pixabay

Nebo klikám jen opatřete nový nátěr pro lepší vzhled

Potřebujete přestavět vstupní halu tak, abyste při tom neinvestovali skutečně hodně peněz? Stačí vám plechovka barvy na stříkání. Na světla a kliky se zastaralými obaly a povrchovými úpravami, jako je mosazné, nastříkejte tento lak. Tím můžete zcela změnit vzhled a atmosféru místnosti a změnit ji z ponuré a nudné na módní a elegantní. Jen se snažte najít barvu, která půjde, jak ke dveřím, tak celkově k pokoji.

Celková renovace starých a opotřebených dveří

V případě, že máte vstupní dveře, které už zažily lepší časy, může jejich renovace přinést do každé místnosti více přitažlivosti. Renovace vchodu mu „vdechne nový život“. Moderní nátěr nebude s největší pravděpodobností stát více než 1000 Kč a oživí vaši domácnost novým pocitem kouzla a bude působit čistým dojmem.

Renovace dveří
Foto: Pixabay

Výměna všech úchytů v koupelně a na záchodě

Výměna kompletního nábytku může být nákladná, ale poctivá výměna úchytky nebo táhla na stávajícím nábytku může změnit místnost za zlomek ceny. Při výměně použijte vrtačku nebo šroubovák, abyste odstranili staré vybavení a nahradili ho novějším a modernějším prvkem a obalem. A taky musíme poznamenat, že zpravidla matné tmavé a kartáčované niklové obaly jsou obzvláště nesmrtelné.

Přešroubujte sprchový závěs o něco málo výše

Pokud potřebujete, aby vaše koupelna vypadala bohatěji, zkuste změnit polohu sprchového závěsu. Chcete-li vytvořit dojem vyšších stropů, zvedněte sprchovou záclonovou tyč asi o půl metru výše, než je strop sprchy. Kromě toho předepisujeme sladit sprchovou ozdobnou tyč s barvou ostatního vybavení koupelny, abyste navodili celistvý dojem.

Dopřejte svému krbu nový a svěží nátěr

Včetně několika nových barev na komín můžete zcela změnit jakoukoli místnost za méně než 1000 Kč. S úpravou barvy mléčného charakteru budete moci okamžitě zahrnout kouzlo do bungalovu nebo chaty. Výsledkem může být oprýskaný, opotřebovaný pohled, který vypadá, jako by tam byl už dlouho. A poznamenáváme, že tento projekt lze vypracovat během jediného víkendu. A v případě, že si potřebujete udržet strategický odstup od plánovaného faux pas, tyto barvy podle odborníků nikdy nepoužívejte ve své domácnosti.

Nátěr krbu
Foto: Pixabay

Využijte i své drahocenné a zabalené vázy, které leží ve skříních

Pokud máte v domácnosti několik dalších váz, naplňte je několika čerstvými květinami a vytvořte tak rozumnou formu v každé místnosti. Navíc je můžete uspořádat společně na jídelním stole, abyste vytvořili kreativní vyjádření sebe sama.

Prostor vylepšete přidáním plovoucích polic

Vystavování vašich cenných věcí nemusí znamenat, že zahltíte každou desku stolu a knihovnu ve vašem domě. Na začátku si pořiďte několik stojanů, abyste se mohli pyšně pochlubit svými sbírkami. Jsou levné na nákup, ale mohou dodat do prostoru zajímavý vzhled, který by mohl jinak mít pouze 4 holé stěny. Jakmile vás místnost znovu omrzí, budete věci na regálech vhodně měnit!

Pořiďte si stěnu z tabule, na kterou si namalujete ornamenty nebo napíšete seznam nákupu

Udělejte si pořádek a vylepšete svůj prostor najednou tím, že si do vstupní haly umístíte rozdělovač na křídové tabule. Kromě toho, že se jedná o výjimečné místo pro záznamy nebo poznámky pro vaše spolubydlící nebo rodinu, může fungovat jako zábavná součást plánu. Na celý týden nakreslete obrázky nebo napište křídou na psací tabuli vzkaz z pro sebe nebo rodinu. Oni třeba udělají to samé. Příchod domů k okouzlujícímu vzkazu od vašich ratolestí a drahé polovičky vás může příjemně povzbudit do dalšího dne!

Cestujete? Tak to nezapomeňte začlenit doplňky z cest

Kdo říká, že to, co si budete moci přivézt z výletu, je pásmová nemoc, vyrážka bez nebo jen nákladné umělecké dílo? Nepotřebujete kolosální cestovní rozpočet, abyste objevili zajímavé kousky pro svůj domov. Lidé si neustále myslí, že musí utratit část peněz, ale kýčovitá pohlednice v cool obrysu je šik. Mapy jsou zdarma a v jiných jazycích vypadají skvěle. A nemusíte letět do zahraničí, abyste své cestovatelské objevy někde zakoupili. V případě, že výlety do Paříže, Benátek nebo Bombaje nejsou ve vaší motivaci, netrapte se tím.

Šála, kterou jste si koupili na cestách ve vitríně s hmyzem v San Antoniu, může být stejně cool jako ta získaná na při výletě po ČR. Věci, které si nemůžete koupit všude, jsou malé jemné prvky, které vytvářejí diskusi, které dělají místnost jedinečnou – a tím i vy. Hlaste se ke své historii ve své domácnosti.

Přidejte barvu do své chodby

Vložení několika barev do malého prostoru, například do průchodu, může mít zásadní dopad – pokud je správné. Volba světlejší barvy nátěru pro tyto zóny „dodá iluzi o větším prostoru“. Tímto způsobem barva nepřehluší váš domov tak, jak by to mohlo způsobit vylíčení celé místnosti v určitém odstínu.

Nebo si můžete natřít lišty

Pokud potřebujete vylepšit svůj prostor a nemáte k dispozici obrovský rozpočet, zkuste popřemýšlet o jiné barvy lišt. Změňte základovou desku, příčky a korunní lišty. Pokud budete mít možnost, objeďte v rámci prohlídky pár domů a podávejte se na jejich lišty. Většinou jsou všechny sladěny do jedné barvy. A v případě, že není ve vašem rozpočtu, abyste vyměnili obložení, zvažte raději barevné ztvárnění lišt.

Investujte do sady stylových stojánků na knihy

Pokud do nich zařadíte několik stojanů na knihy a la mode, budou vaše unášecí regály nebo police s knihami skutečně více středem pozornosti. Zvolte raději zábavné keramické nebo dokonce geodové stojánky na knihy než obyčejné mosazné.

Kromě váz a květináčů nainstalujte závěsné květináče s rostlinami

Proměňte rozumně každou místnost v malou zahrádku díky rozšíření mnoha závěsných rostlin. Navíc přitahují pohled vzhůru, takže nízké stropy vypadají vyšší. Jsou úžasné, cenově výhodné, zlepšují náladu a zahrnují jakýkoli prostor, do kterého jsou umístěny. Pro větší atmosféru divočiny uvnitř využijte závěsný systém se šňůrou želvovinových nebo perleťových rostlin, které vytvoří závoj kaskádovité zeleně.

Vylepšete okolí krbu – zejména se pusťte do obložení

V případě, že nemáte funkční komín, bude váš obývací pokoj vypadat jako milion dolarů s krásným komínem. Složité dřevěné nebo mramorové komíny hledejte ve sběratelských obchodech a centrech pro vylepšení domácnosti.

Strategické rozmístění a umístění podsvícení

Stejně jako světla v divadle mohou změnit vzhled divadelního představení, i světla v domácnosti mohou mít obrovský vliv. Předepisujeme použití světel v rozsáhlých rostlinách nebo za nábytkem, aby se zvýraznily jejich tvary a vytvořily zajímavé stíny. Nejste připraveni přispět na zcela nevyužitý pozemek pro osvětlení? Žádný problém! Svíčky – normální / klasické nebo na baterie – způsobí, že tmavé regály budou zářit teplem a pomohou vám vidět zajímavější prostory v místnosti. Kromě toho, takto ušetříte za elektřinu.

Podsvícení
Foto: Pixabay

Přemýšlejte nad předěláním zajímavých krytů vypínačů do každé místnosti

Záleží na malých jemných prvcích. Pokud potřebujete, aby váš prostor nebyl tak nudný, vyjměte kryty zásuvek, které jste dostali spolu s domem, a nahraďte je vizuálně zajímavějšími druhy, například dřevěnými nebo s bohatými zajímavostmi.

Proměňte nepořádek v úhlednou výstavu

Tyto drobnosti se vám mohou zdát více než jen jako nepořádek, který se povaluje kolem vaší domácnosti, ale když z nich vytvoříte menší kolekce a ukazováním podobných předmětů pohromadě, může váš prostor ozvláštnit, aniž by se jednalo o kýč. Kombinací několika drobností s většími komponenty, jako jsou svícny s magickými ornamenty nebo jednoduché rostliny v květináčích, vznikne kuriózní sbírka, která je pro vás významná.

Sežeňte si velké nakloněné zrcadlo – například v bazaru

V případě, že potřebujete, aby místnost vypadala větší a soudržnější, ukotvěte ji jedním velkým zrcadlem. Protože odráží okolní prostor a obrovský odraz otevře místnost a daruje sen o hloubce, a to i v prostoru s opravdu zanedbatelným prostorem.

Udělejte z polštářů sedací prostor kolem sedacího nábytku

Gauče a židle nejsou vnímány jako dřívějším způsobem. Dříve sloužily do domácnosti k příjemnému  posezení. Před vámi je levnější a útulnější volba. Podlahové polštáře! Jejich zahrnutí může otevřít způsoby a místa, kde lze pouze sedět a odpočívat. Ale měli byste zvážit, zda se hodí do vašeho pokoje a koho pozvat, protože ne každému vyhovuje toto posezení!

Zkrášlete noční stolek nátěrem z černé barvy

Máte odkládací stolek, který už má lepší časy za sebou? Natřete ho několika vrstvami tmavé barvy s vysokým leskem, která zamaskuje jeho nedokonalosti a zároveň mu dodá na eleganci.

Dodejte zdem a prostoru kolem sebe i zlaté akcenty

Pozlacené kusy urazily od dob 80. let, kdy se používala jen mosaz, dlouhou cestu. Pokud potřebujete nový pohled na zlaté dekorace, zvolte raději broušený kov než lesklý materiál a slaďte ho s bohatým nábytkem v barvě šperku a zvýrazněnými předměty.

A pořiďte si barevný nábytek s akcenty

Zářivý odstín žluté, rudé, zelené, modré nebo fialové barvy může místnost skutečně oživit. Pozorně nabádáme majitele nemovitostí, aby se neostýchali používat barvy. Neříkáme, že byste si měli vymalovat příčky fuchsiovou barvou. Ale fuchsiová židle na správném místě by to mohla trochu oživit. Nebojte se dívat na věc z různých úhlů. U všeho přemýšlejte. Spousta barev se dá vhodně kombinovat!

Kombinujte typy židlí do jídelny

Malá výstřednost je velmi důležitá, pokud jde o to, aby váš dům vypadal zajímavěji. Chcete-li to realizovat například ve své kuchyni nebo také jídelně, smíchejte a zkoordinujte židle zcela odlišných stylů, ale s doplňujícími se tónovými paletami.

Kuchyňské židle
Foto: Pixabay

A totéž udělejte s klikami a klepadly u dveří

Vaše neustále stejné vstupní zařízení může být spolehlivé, ale může to být klidně odloženo. Ne všechno v domě musí být tak bezvadně sladěné. Rozmanitost může být dobrá věc. Využívejte výrazné dveřní kování po celém domě. Bonus přijde v případě, že budete schopni objevit několik starožitných klik.

Přeskládejte si venkovní nábytek do vnitřních prostor

Potřebujete oživit svůj obytný prostor? Přeneste tyto kousky ze dvora dovnitř! Pro ilustraci doporučujeme použít barevné kovové židle, například s rostlinami, kolem staršího hodovního stolu ve stylu pro farmu.

Vnější nábytek
Foto: Pixabay

Dejte se na malování vzorů na své stěny

Kdo říká, že příčky musí být jednobarevné? V případě, že chcete vylepšit svůj prostor, aniž byste museli investovat obrovské prostředky, zcela změníte každou místnost tím, že vylíčíte navrženou stěnu s důrazem – myslete na pruhy, puntíky nebo design, který zahrnuje šipky.

Vytvoření akcentu na tapetě

Máte rádi pohled na navržené pozadí, ale nepotřebujete – nebo se vám nechce – pokrýt celou místnost? Namísto toho se tedy pusťte do akcentové zdi! Vzhledem k tomu, že tapetujete pouze jednu stěnu, půjdete důrazně za svým designem a výběrem barev, aniž byste přeplnili prostor. Budete moci skutečně využít výhodnějších lepících tapet, které umožní měnit jednoduše pozadí.

Nebo nalepte určité odnímatelné obrázky na zeď

V případě, že je tapeta příliš obtížná na nalepení nebo nákladná, vyberte si srovnatelný model, který má lepší požadavky na aplikaci a disponuje nižší cenou. Nalepovací vinylové dělicí obtisky ihned dodají vašemu prostoru charakter – a za méně peněz než nová tapeta nebo úplně nový odstín barvy.

Natlučte na zdi nějaké obložení

Díky otlučeným sádrokartonovým deskám působí váš dům špinavě a pochmurně. Chcete-li vše značně oživit, přidejte ke zdem několik obložení a zábradlí na židle. Je to mírně levné rozšíření jakéhokoli prostoru a plechy si necháte nařezat v sousedním obchodě s vybavením.

Nebo přidejte lištu k rámu obrazu

Díky obrázkovým obrysům může váš domov vypadat jako z filmu Wese Andersona, aniž by zahlcovaly příčky. Je to ideální zkrášlovací rozšíření pro umírněné, kteří navíc nepotřebují vytvořit fádní prostor.

Nezapomínejte na 3D umění, které značně oživí vaše stěny

Vypadají vaše stěny jako malé a rovné? Pak tedy vřele doporučujeme přidat designový prvek, který je oživí. Je to neuvěřitelná alternativa – nebo doplněk – k rozlehlému, rovnému plátnu na dělící stěně.

Naučte se používat desky na písmena

Malý nápis může vnést do každé místnosti část charakteru. Desky s písmeny umožňují životaschopně vnést humor do prostoru, který je jinak plný života. Kupte si dopisní desku nebo krabici v barvách, které se hodí k vašemu domovu, a pokud nevíte, co na ní vytvořit, podívejte se na web! Existují tuny zábavných věcí, které napíšete a díky nimž váš prostor ožije z jednoho ročního období na druhé.

Udělejte si ozdobu s portréty domácích mazlíčků

V případě, že jste majitelem psů nebo koček, je pravděpodobné, že vaši domácí mazlíčci jsou pro vaši rodinu stejně nezbytní jako vaši lidští příbuzní, tak proč je neocenit několika uměleckými díly? Také využití kusů, které zahrnují vaše kožešinové miláčky, udělá váš prostor zajímavější – a budete moci efektivně objednat další portréty domácí chlupáčů na vynalézavých webových stránkách, za nízké ceny.

Rádi malujete nebo tvoříte? Tak proč s tím nevyzdobíte byt?

Ne každá řemeslná práce musí být provedena odborníkem. Řemeslná zručnost je všude. Pokud jde o pořízení několika skvělých kousků do domácnosti, zkuste si vyrobit vlastní umělecké dílo, zejména pokud máte tvůrčí energii.

Vytvoření interaktivních displejů

Skvělé řemeslné zpracování nemusí být respektováno ani z velké dálky. Povzbuďte svou rodinu a společníky, kteří navštíví vaši domácnost, aby si pomocí inteligentní výstavy vytvořili vlastní dokonalá umělecká díla. Můžete mít po celém domě nevysychající modelovací hlínu na malých kouscích dřeva. Každý, kdo přijde, ji bude zbožňovat. Hrát si s ní a vytvářet tvary nebo figurky – to bude legrace ne?. Je to zábavná věc, se kterou se můžete spojit, zatímco diskutujete, a má obrovský úspěch u dospělých i dětí.

Sestavte si stěnu z galerie fotek

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak spojit místnost dohromady, je vytvořit výstavní zeď. A protože ty pravidelně vypadají mnohem lépe, i když nejsou tak dobře sladěné, je to vrcholná příležitost, jak využít ty obrysy, které se nikdy příliš neshodovaly s výzdobou vašeho domu.

Sundejte zbytečná dvířka z kuchyňských skříněk

Proč schovávat svou nádhernou keramiku za dřevěnými dvířkami do skříněk? Využijte otevřené regály v kuchyni. Nemáte rádi kuchyňské skříňky bez vstupů? Kuchyňské nádobí a zařízení mají skvělé tvary a barvy a mohou být nádherné, když jsou vhodně stylizované.

Instalace vzorovaného obkladového pozadí v kuchyni

Mozaiková dlažba může být v podstatě pro každého architekta interiérů v televizi, ale v případě, že potřebujete, aby vaše kuchyň vypadala trochu více nádherně, jděte na navržené keramické dlaždice v bílé a modré barvě. A v případě, že plánujete v blízké budoucnosti nabídnout svůj domov, pak předepisujeme bezpečné, nestranné a barevné pozadí, které objevíte levně a zavedete bez námahy s využitím slupovacích dlaždiček.

Zavěšení dlouhých závěsů v kuchyni

Zatímco v kuchyních jsou často krátké střihy z kaváren, které jako by zakrývaly okno, v případě, že potřebujete aktualizovat svůj prostor, zkuste dlouhé odstíny. Delší střih nebude pouze váš strop zvětšovat, je to navíc jednoduchý způsob, jak zahrnout další zajímavé barvy. Tím efektivně zbouráte dosavadní monochromatický prostor.

Tapetování stropu

Pokud jde o zkrášlování, nabádáme majitele nemovitostí, aby nepřehlíželi svůj strop. Když ho považujeme za pátý dělící prvek, měli bychom mu věnovat větší pozornost, a to pomocí kulis, lišt nebo vyobrazení v jiných než bílých barvách. Vzhledem k tomu, že tvarování stropu může být nákladné, zkuste zvolit rozumnější strategii výběru pozadí. Vytapetovaný strop v místnosti zakryje hromadu malty a sádrokartonových vad, může vám navíc dodat něco okouzlujícího, na co se můžete dívat, když ležíte v noci v posteli.

Nebo vyzkoušejte falešné plechové dlaždice

Přidání několika falešných plechových dlaždic na strop má dvojí povinnost. V případě, že si je zavedete sami, může hned nabídnout, že zamaskuje případné nedokonalosti, aniž by to stálo hodně peněz.

Natřete a vyleštěte podlahu

V případě, že vaše podlaha vypadá hrozně, zkuste ji raději vylíčit, než abyste ji nákladněji vyměnili. Podlahu zbruste, abyste odstranili stávající nátěr nebo polyuretan. V tu chvíli budete moci použít olejovou barvu, která zakryje vady vaší podlahy, takže bude vypadat jako nepoužitá.

Změkčení suterénu

Je opravdu velmi důležité nepřehlížet potenciální vliv sklepa na celkový vkus vašeho domu. Sklepy mají zřídkakdy skvělé normální světlo nebo okna, takže vnesení přírody dovnitř prostřednictvím světelných instalací může napravit oba problémy. Světlé odstíny běžných materiálů a přírodní tvary mohou uvolnit často neúprosné linie ve sklepě.

Oživte své vchodové dveře – dejte jim lepší barvu

Potřebujete levný projekt, díky kterému váš dům vynikne? V podstatě přemalujte svůj vchod. Nádech barvy na exteriéru nebude v rozporu nebo nic neubere z vašeho vnitřního plánu. Naopak mu přidá na vážnosti, ale bude obsahovat několik skutečných přitažlivých bodů.

Nebuďte fanoušky pouze jediného obchodu – ve světě je jich opravdu hodně!

V případě, že potřebujete vylepšit svůj domov – zejména s omezeným rozpočtem – měli byste se porozhlédnout. Nenakupujte vše pro svou domácnost na jednom místě. To je zcela jistě rovnice pro nudu. Musíte míchat pohled s různými myšlenkami, které dodají vašemu domovu hloubku a odlišnost.

Zdroje info: bestlifeonline.com, wowowfaucet.com

Náhledové foto: Pixabay