Tužkové baterie

5 tipů na baterie, které by u vás doma neměly chybět

Dostatek energie je nesmírně důležitý pro jakékoli spotřebiče. V domácnosti většina funguje na klasický přívod elektřiny, nicméně najdou se i mnohé, které ke svému chodu vyžadují baterie. I proto se vyplatí mít doma přímo zásuvku, v níž zabere nedílné místo box či přihrádka s novými bateriemi. Jaké byste tedy doma měli mít v zásobě, aby se nestalo, že vám prostě některý spotřebič vypoví službu a vy jej nedokážete oživit?

Tužkové baterie

Máte doma bezdrátový zvonek? Pak budete stoprocentně potřebovat tužkové baterie. Ty jsou dnes nejvyužívanějším typem externího článku. Vždyť se tradičně dávají také do dálkových ovladačů na televizi nebo do dětských hraček. A co taková myš k počítači? Ano, ta s klasickým kabelem je samozřejmě poháněna počítačem. U bezdrátové se bez tužkové baterie neobejdete.

Mikrotužkové baterie

Do mnohých spotřebičů jsou zapotřebí mikrotužkové baterie. Oproti tužkovým jsou poněkud méně objemné. Tradičně si najdou využití u dálkových ovladačů. Označované jsou též zkratkou AAA a nejlevnější z nich jsou zinko-uhlíkové. Mnohem častěji se ale používají alkalické baterie tohoto typu. Vydrží totiž mnohem delší dobu.

Knoflíkové baterie

Už vám přestávají fungovat hodinky? Nejspíše je na vině baterie. Do hodinek se standardně dávají knoflíkové baterie. I ty je třeba volit ve správné variantě. Provedení takovýchto baterií je hned několik.

Knoflíkové baterie

9V baterie

Jejich využití je už dnes poněkud nižší. Často jsou totiž nahrazovány interními modely určenými pro konkrétní zařízení. Někdy se s nimi setkáváme ještě třeba u svítilen, holicích strojků nebo herních konzolí.

9V baterie

Baterie C a D

Malé a velké monočlánky jsou také zapotřebí. Nikdy nevíte, kdy se budou hodit třeba do svítilen či rozhlasových přijímačů. Vybírat lze opět různé variace. Oblíbené jsou i lithiové baterie. Vybrat si online v eshopu e1.cz můžete jakékoli.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *