5 nápadů na rychlé utřídění a zútulnění domácnosti

domácnost

5 nápadů na rychlé utřídění a zútulnění domácnosti. Chcete si udělat krásnější domov a přemýšlíte, jak to zařídit? Rozhodně se nemusíte pouštět do žádných drahých nákupů, protože mnoho věcí hravě zvládnete sami. Podívejte se na 5 různých nápadů, s jejichž pomocí dosáhnete uklizené a přehledné domácnosti.

Úložné systémy do šatníku

S nedostatkem úložného prostoru na všechny potřebné věci bojuje snad každý. Skříně jsou po čase malé a všechny potřebné předměty se dovnitř zkrátka nevejdou. Skvělým řešením jsou přitom jednoduché, ale výborně funkční úložné systémy. S jejich pomocí dokážete skutečně naplno využít každou skříň. Nejlepším způsobem, jak zvýšit kapacitu skříně tak může být přidání poliček, což zvládnete s pomocí pár úchytek a vhodné desky.

Nábytek v obývacím pokoji

Foto: Pixabay

Výměna knoflíků a rukojetí

Nudí vás pohled na staré skříňky a chcete trochu ozvláštnit aktuální komodu nebo rovnou celou kuchyni? V takovém případě se nabízí řešení v podobě výměny knoflíků a rukojetí. Snadno pořídíte varianty s jiným designem a výměna již představuje skutečně snadný úkol.

Nová svítidla

Se zútulněním domácnosti mohou pomoci i nová svítidla. Pokud se nechcete pouštět rovnou do výměny stropního světla či lustru, zkuste alespoň zvážit, jestli si nepořídíte novou stojací lampu do rohu pokoje. S její pomocí se vám totiž povede vykouzlit útulnou atmosféru.

Nové rámečky na fotografie

Máte krásné fotky v šuplíku nebo pouze na disku v počítači? To je jistě velká škoda z pohledu zachování a připomínání krásných vzpomínek. Pořiďte si tak nové rámečky na fotky a přidejte k tomu fotoalba pro přehledné srovnání zbývající sbírky.

Protřídění a srovnání kuchyně

Máte v kuchyni poházené nádobí a předměty? Pomoci může instalace nových úchytek, věšáků a poliček. Pro nože si pořiďte magnetickou desku a zauvažujte také nad výměnou prkének pro krájení. Uvidíte, že i takového malé změny dokážou doslova zázraky.

Zdroj: https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-si-zaridit-domov-422363, https://www.knihykazda.cz/skuste-to-doma-sami-kuchyna/?utm_rid=40765447-208e-43c5-9972-29e7e40e20fe

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.