Protipožární dveře

Vybíráme protipožární dveře

Nákup protipožárních dveří je pro mnohé provozy a mnohdy i pro rodinné bydlení jakousi samozřejmostí. Jejich výběr je dnes velký a volit lze modely, které jsou určené do obložení, skla, anebo klidně i klasických zárubní. Rozhodně není od věci dbát při nákupu tohoto sortimentu na několik velmi důležitých aspektů. My se v následujícím textu na tato kritéria výběru soustředíme poněkud podrobněji a podíváme se, co vše musí protipožární dveře splňovat.

Protipožární ochrana a zvuková odolnost

Protipožární odolnost musí být jednoznačně na prvním místě. Určitě by nemělo jít pouze o nějaký protipožární nátěr. Co se týká odolnosti, tak ta by měla splňovat normy EI (EW) 30 DP3 a také EI (EW) 15 DP3. Důležitá je i kouřotěsnost, a to v rámci norem SA a SM. Zapomenout nemůžeme ani na zvukově izolační vlastnosti, a to až do 37 dB. Vybírat lze samozřejmě i mnohem rezistentnější modely, které zvládnou pojmout více hluku.

Provedení dveří je na zákazníkovi

Designové provedení samotných dveří by si měl rozmyslet zákazník a vybrat i takový model, který mu bude vyhovovat. Není pravdou, že jsou k dispozici pouze klasické jednokřídlé dveře. V protipožární verzi je možné klidně volit i dvoukřídlé nebo případně posuvné, které dokážou vypadat skvěle a plnit funkci v té či oné místnosti. Úprava povrchu může být jak ve fólii, tak i v dýze. Druhá varianta je pochopitelně poněkud dražší.

Nadstandardní vybavení: Proč ne?

Protipožární dveře mohou disponovat i nadstandardním vybavením. Z toho vybíráme zejména zajímavá kování, jako jsou třeba paniková či horizontální a vertikální. Zapomenout nelze ani na samouzavírací mechanismy a kukátka. Dveře můžete vybírat v celodřevěné podobě, popřípadě také s prosklenými prvky, jež jsou většinou vyrobeny z matného skla, které je neprůhledné a podílí se na zvýšené bezpečnosti celé konstrukce.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *