Rady, jak se správně starat o povrchy z nerezové oceli

Dřez, madla, nebo vodovodní baterie bývají z nerezové oceli. Ta ve své opravdu vyčištěné podobě je lesklá a beze šmouh. Jaké přípravky zvolit pro ošetření tohoto materiálu a na co si dát pozor, aby nedošlo ke zbytečnému poškození? S tím vám pomůže následující návod zaměřený přímo na nerezové povrchy.

Speciální čisticí prostředky určené pro nerezové povrchy

Vzhledem k tomu, že jsou nerezové povrchy svým způsobem specifické, je nutné volit vhodné čisticí prostředky přímo k tomu určené. S jejich pomocí totiž dosáhnete optimálního lesku a povrch materiálu nijak neohrozíte. Díky vhodnému složení může být i čištění a leštění o něco kratší v porovnání s použitím obyčejného univerzálního přípravku.

Hadříky z mikrovlákna

Naprosto nutnou pomůckou při úklidu kuchyně či jiné místnosti, kde jsou přístroje s nerezovými povrchy, jsou hadříky a utěrky z mikrovlákna. Díky jejich speciální struktuře jemně otřete nečistoty klidně i s pouhou pomocí trochy teplé vody. Ušetříte tak za chemii a celý úklid bude o poznání šetrnější.

Pozor na abrazivní částice a drsné kartáče

U některých nerezových povrchů může dojít k jejich poškrábání a vzniku drobných nenápadných škrábanců, které budou kazit celkový vzhled. Důvodem takového problému jsou zpravidla nevhodné čisticí prostředky, které v sobě obsahují abrazivní částice pro drhnutí. Nevhodné jsou také drsné houbičky, kartáče nebo dokonce klasické drátěnky. Tyhle pomůcky na nerezové povrchy opravdu nepoužívejte.

Foto: Pixabay

Univerzální prostředky pro čištění nerezových materiálů

A po čem naopak sáhnout, když chcete, aby nerezový povrch skvěle vypadal, ale nedošlo k jeho poškození? Vhodnou volbou je například naředěný prostředek na mytí nádobí. Pro závěrečné doleštění využijte čistič oken. Jako ochranu proti opětovnému rychlému znečištění může pomoci tenká vrstvička oleje. Olej by měl být minerální.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a25160/cleaning-stainless-steel/

Náhledové foto: Pixabay