Internetová tv

Přechod na DVB-T2 se blíží: Řešením nemusí být setopbox, ale expresní připojení k internetu

Už jste četli o DVB-T2? Možná patříte mezi většinu lidí, která o tomto termínu slyšela, nicméně v podstatě stále ještě čeká, až se bude něco dít. Takovýto postup není určitě optimální! Vždyť se může stát, že ze dne na den přijdete o televizní vysílání, což vám jistě po chuti nebude. Právě proto se na tento přechod podíváme mnohem podrobněji a samozřejmě nabídneme i řešení.

Regionální stanice končí už 30. června 2019!

Přechod na DVB-T2 logicky vede k tomu, že se zvýší kvalita přenosu signálu ke koncovým uživatelům, tedy do televizí. Zvýší se pochopitelně kvalita obrazu a také ozvučení. Užívat si tak bude možné mnohem větších zážitků u televize. Ukončení souběžného vysílání se plánuje na únor roku 2021, nicméně už nyní 30. června 2019 vypnou všechny regionální stanice fungující na standardu DVB-T. Především u bytových domů se společnou anténou je třeba se mít na pozoru.

Rychlé neomezený internet jako permanentní řešení

Přechod na DVB-T2 je samozřejmě spojen s nákupem televizorů podporující tento formát. Případně se nakoupí setopboxy, díky nimž dostanete signál DVB-T2 i do starších televizí. Pokud chcete mít jistotu, vyplatí se pořízení expresního internetu, optimálně přes kabel. Ten přivedete do televize, jež bude fungovat právě přes něj. Díky tomu nebude problém pouštět si jakékoli programy, a to klidně i ze záznamu.

Obraťte se na specialisty

U koho se nechat připojit k internetu? Naším tipem je společnost AIM. Ta nejprve připojila na internet Prosek a Jižní město. Postupem času ale začala řešit internet AIM po celé ČR. Internet na doma můžete mít už od pouhých 200 korun za měsíc. Rychlost internetových tarifů činí až 400 Mbps. Můžete si tak být jistí, že při sledování televize nebudete limitováni kromě volného času ničím!

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *