Jaké jsou zásady pro domácí pěstování masožravých rostlin?

masožravka

Masožravé rostliny, i přesto, že pochází z teplých krajin, lze pěstovat také u nás doma. Na pěstování nejsou tyto rostliny nikterak náročné, avšak pár pravidel pro splnění vhodných podmínek bude přeci jen potřeba.

Kam masožravky sázet?

Masožravé rostliny potřebují ke svému životu dostatek světla, tepla, ale také vlhký substrát. Jako substrát můžete zvolit rašelinu, kterou můžete smíchat s křemičitým pískem v poměru 2:1. Masožravé rostliny je vždy dobré sázet do květináčů, které mají dole otvory. Můžete je nechat stát v misce, kam budete moci dolévat vodu dle potřeby. Jakmile budou na suchu, ihned vodu doplňte.

Pokud necháte masožravku bez vody, stane se jí tato absence péče osudná. Masožravky je také důležité hodně rosit, nejlépe zvolte vodu dešťovou, nebo alespoň několik dní odstátou.

masožravka

Foto: Pixabay

Další požadavky

Masožravky vystavte co nejvíce na světlo, i když se dostanou do kontaktu se slunečním zářením, nebude jim to vadit. Během zimních dní je vystavte co nejblíže k oknu, aby absencí denního světla nikterak nestrádaly.

Masožravá rostlina, která si přes jarní a letní dny uloví hmyz sama, nevyžaduje na zimu přikrmovat. Hmyzí potrava je pouze doplňkovou stravou pro rostlinu, která podporuje nejen její růst, ale i vitalitu. Jeden kus chyceného hmyzu za týden rostlině bohatě postačí.

Přes zimní období omezte zálivku a uchovejte rostlinu spíše na místech jako jsou například zasklené balkony, či zimní zahrady.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zahrada/pestovani-masozravych-rostlin-zakladni-zasady.html

https://www.pestik.cz/module/csblog/post/379-1-pestujeme-masozrave-rostliny.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.