Pension Franz – Práčov – chalupa Přídolí

Kontakt na majitele
Pension Franz - Práčov - chalupa Přídolí

Zveme vás na dovolenou v jižních Čechách, nedaleko magického města Český Krumlov. Pension Franz se nachází v osadě Práčov, který je od historického centra Českého Krumlova vzdálen 9 km. První písemná zmínka o Práčově pochází z roku 1375. Starý kamenný dům, v kterém se Pension Franz nachází, je zobrazen už na mapách Císařských otisků stabilního katastru z let 1824 – 1843. Až do roku 1946 byl dům majetkem původních obyvatelů německé národnosti, rodiny Andraschko.

Rekonstrukce Pensionu Franz byla ukončena v červenci roku 2021 a jedná se tedy o zcela nový objekt, který je vám k dispozici. Interiér jsme se snažili vytvořit citlivě a s láskou, vzhledem k historii původního domu sudetských Němců. Využívali jsme přírodní materiály a objektu jsme se snažili vdechnout osobitého ducha selským historickým nábytkem, ručně vyrobeným nábytkem, ručně šitým povlečením a dekoracemi.

Objekt disponuje obývacím pokojem s kamny, sedačkou, jídelním koutem a kuchyňskou linkou. Kuchyň je vybavena lednicí, keramickou varnou deskou, rychlovarnou konvicí. V dobovém selském kredenci hosté najdou vše potřebné pro přípravu jídla a stolování. V jedné z ložnic je manželská postel a skříň. Ve druhé ložnici jsou dvě samostatné postele, skříň pro hosty z této ložnice je umístěna v obývacím pokoji. Možnost pátého lůžka je v obývacím pokoji. Polštáře a přikrývka pro lůžko v obývacím pokoji se nachází ve starožitné truhlici vedle kamen. V sociálním zařízení je sprchový kout, WC, umyvadlo. Hygienické potřeby, fén, ručníky a pantofle pro hosty jsou samozřejmostí. Topení je centrální krbovými kamny s teplovodní vložkou na dřevo, s rozvodem do všech místností.

Před objektem je dřevěná terasa s dřevěným zahradním nábytkem. Hostům je na rozlehlém pozemku k dispozici ohniště s diskem na grilování. Parkování je možné na pozemku při objektu a je bez poplatku. Disponujeme prostory pro uskladnění kol. Rádi vás přivítáme s pejskem, upřednostňujeme však plemena malá a střední.

Majitelé bydlí ve druhé části domu, ale vaše soukromí narušené nebude. V průběhu pobytu se vám postarají o topení, pokud je třeba, i o další potřebné věci. Paní domácí Vám na požádání ráda uvaří svou specialitu – pravé slovenské domácí brynzové halušky.

Pension Franz se nachází v Šumavském podhůří a je obklopen přírodou s krásnými výhledy. Majitelé chovají ovečky, které vám budou svými zvonečky cinkat, slepička vám sdělí snesení vajíčka. Určitě na Vás budou zvědaví naši čtyři jezevčícy a jeden yorkshire teriér, kteří milují návštěvy a jsou vysloveně vítací typy. Kocour Hubert se na vás přijde podívat, ale k cizím lidem je nedůvěřivý. V zahradě je postavený krmelec a pokud budete mít štěstí, uvidíte srnky, které si chodí pochutnávat na seně.

V Pensionu Franz televizi nenajdete. Abyste stihli poznat krásy Českého Krumlova, nádheru zdejší přírody, navštívili všechny pamětihodnosti v blízkém i vzdálenějším okolí, užili si všechno, co se tu na poznání a vyžití nabízí, na televizi určitě čas mít nebudete. Večer si můžete zatopit v krbu a při šálku bylinkového čaje nebo při sklenici vínka, se můžete jen tak dívat do ohně a užívat si ticho, klid a pohodu. Samozřejmě chápeme, že výdobytky techniky jsou nezbytností a tak máme pro hosty wi-fi připojení zdarma. V případě, že si s sebou donesete notebook nebo tablet, můžete si pustit film z bohaté nabídky streamovací služby Netflix.

Chtěli bychom požádat naše hosty, aby používali připravené pantofle pro hosty, a aby po skončení svého pobytu nebo dovolené u nás, předali objekt v takovém stavu, v jakém ho převzali.

Detail ubytování

Cena Sezóna LÉTO * 1. * 30. * Objekt / týden * 25 000 Kč
Kapacita 5 osob
Počet ložnic 3 ložnice
Koupelny 1
WC 1
Internet internet - wifi
Domácí zvířata ANO - je povolené
Typ Chalupa
Využití Celoročně, Letní sezóna, Zimní sezóna, Mimosezóna, Víkendové pobyty, Silvestr, Vánoce, Velikonoce
Rekreační oblast Jižní Čechy